Strona główna  /  Wycieczki  /  Trójmiasto

Trójmiasto

Trójmiasto

Trasa: Gdańsk - Sopot - Gdynia
Data: 04.07.2012 - 08.07.2
Uczestnicy: Dorota, Ewelina, Monika, Marcinoos, Lowell

 

Góry i morze. Dwa bieguny ludzkich potrzeb, emocji. Górscy wędrowcy kontra wytrawni plażowicze. Porównania, argumenty, tezy, wnioski. Co jest lepsze? Góry czy morze? Tylko po co to porównywać? Dla zabawy? Czy może, aby kogoś przekonać do swojej racji. A przecież to całkiem inne emocje, które ciężko porównywać. Całe sedno tkwi w nas samych. Jak też potrafimy się odnaleźć w obu tych środowiskach. A co osobiście się bardziej lubi to już inna sprawa...

 

Trójmiasto w skrócie

 

Kuter w Sopocie na plaży

kuter na plaży w Sopocie

 

W Gdańsku, na ulicach, widać jeszcze koloryt niedawno zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Slogany - Gdańsk dumne miasto. Od razu przyszła myśl - czy, aby na pewno? Zaczęła mnie zastanawiać prawidłowość tego stwierdzenia. Z czego Gdańsk jest tak dumny? To jak wyzwanie :) Ale dopiero co wjechaliśmy do tego miasta.... Sopot, hmmm.... to chyba wszyscy wiedzą, plaża , molo, imprezy i największe "fokarium" w Polsce.... Gdynia zrobiła na Nas piorunujące wrażenie. Zwłaszcza gdy zgasło światło w barze po kolejnym wyładowaniu atmosferycznym. W ciekawy sposób propaguje używanie rowerów w mieście - Nie bądź korek - zgaś motorek! :) I taka osobista puenta na koniec wstępu - Nad morzem też można spotkać i poznać ludzi gór!

 

Gdańsk

 

Żuraw w Gdańsku

Gdański Żuraw

Gdańsk turystycznie? Gdańsk turystycznie jest rewelacyjny! Komunikacja bardzo mnie zaskoczyła. Nowoczesne tramwaje Swing (choć zdarzają się również starsze modele) kursują często i zapewniają duży komfort podróży. Tak więc przemieszczanie się po Gdańsku nie jest katorgą (może podczas Euro było). A na pewno jest gdzie jeździć i co zwiedzać. Instynkt poznawczy był podzielony pomiędzy zwiedzaniem ( o tym będą osobne relacje) i częścią plażową. Mieliśmy okazję dwa razy zwiedzić gdańskie plaże, podczas nadmorskich spacerów i biegania (Jelitkowo , Brzezno). Do Starego Miasta wpadliśmy tylko na chwilę. Przelotem przy okazji morskiej wycieczki na Hel. Trochę szkoda, bo jest to magiczne miejsce. Na pewno również z tego powodu wrócę do Gdańska :) Gdańsk dla mnie rzeczywiście jest dumnym miastem!

 

Wypływamy z portu w Gdańsku

Wypływamy z portu w Gdańsku

 

Plaża w Gdańsku - Jelitkowo

Plaża w Gdańsku - Jelitkowo

 

Zachód Słońca na plaży w Gdańsku

Zachód Słońca na plaży w Gdańsku

 

Sopot

 

Kutry na plaży w Sopocie

Kutry na plaży w Sopocie

 

Sopot obecnie będzie mi się kojarzył z trzema rzeczami - molo, dobra ryba i sinice. Przepraszam, z czterema - zapomniałem o foczkach :).

 

Molo w Sopocie

Molo w Sopocie i sinice

Ale zacznijmy od molo. Molem to ja się proszę Państwa wcale nie jaram. Nie wiem jak długie, kto wpadł na pomysł, aby je wybudować, nic a nic mnie to nie rusza. Ale za to ciekawie urozmaica krajobraz. Kilka zdjęć z molem pojawiło się w kadrze. W pobliżu mola parujące i śmierdzące glony oraz sinice. Pierwszy raz miałem okazję oglądać zieloną wodę w morzu. Ze względów artystycznych nawet całkiem ciekawe doświadczenie, ale ja nie jestem artystą :) Jednak mimo "zdychających" sinic Sopot żyje i tętni życiem. Wieczorem na molo wyświetlane są filmy na dużym ekranie. Bardzo miłe ogląda się filmy siedząc na plaży.

 

Plaża w Sopocie i jeden z nadmorskich hoteli

Plaża w Sopocie i jeden z nadmorskich hoteli

 

W Sopocie trafiliśmy na bardzo dobrą smażalnie ryb. Nie pamiętam nazwy, ale znajduje się ona tuz przy plaży.

 

Kuter

Kuter

Co do "fokarium", to pewnie dla wiele osób przychodzi na myśl fokarium na Helu. W Sopocie występuje w stanie wolnym zdecydowanie inny rodzaj foczek. Szczególnie mogliśmy to zauważyć wracając nocą przez centrum Sopotu z seansu filmowego. Zdecydowanie nie jest to miejscowość wypoczynkowa dla ludzi szukających spokoju. Nie znam się na imprezowniach, ale przypuszczam, że to jedna z większych na Wybrzeżu.

 

Gdynia

 

Molo Gdynia Orłowo

Molo Gdynia Orłowo

Gdynia to piękny klif w okolicach Orłowa. Gdynia to rewelacyjna inicjatywa, aby używać rowerów zamiast samochodów - "Nie bądź korek, zgaś motorek". I Gdynia, to także niesamowite wyładowania atmosferyczne. Po, których przez godzinę nie było prądu. A bez prądu to i w barze piwa nie sprzedają. Dlatego bezcenne były momenty, gdy nastąpiło (3 krotne) włączenie zasilania. Po obsłudze jednego klienta, wracała ciemność :) Bezcenny widok! Więcej o Gdyni nic nie napiszę, bo zbyt krótki był to epizod.

 

Gdynia Orłowo i charakterystyczni klif

Gdynia Orłowo i charakterystyczni klif

 

Jeszcze jedno spojrzenie na klif

Jeszcze jedno spojrzenie na klif

 

Akcja rowerowa w Gdyni

Akcja rowerowa w Gdyni


Zobacz wszystkie zdjęcia z wycieczki!Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


gora-gradowa-gdansk

Góra Gradowa - Gdańsk

park-oliwski-i-pacholek

Park Oliwski i Pachołek

leba-i-lebork

Łeba i Lębork

darlowo2

Darłowo