Strona główna  /  Miejsca  /  Sokolica

Sokolica

Sokolica

 

Dla wielu turystów szczyt Sokolicy jest doskonale znany. Jest to wyraźnie spłaszczenie w drodze na Babią Górę. Miejsce odpoczynku oraz piękna panorama na masyw Babiej Góry.

 

Sokolica od północno-zachodniej strony podcięta jest skalnym urwiskiem będącym wynikiem wielkiego obrywu sprzed kilkuset lat. Urwisko posiada wysokość kilkunastu metrów, strome stoki poniżej niego są zawalone dużymi głazami i porośnięte lasem i kosodrzewiną. Dzięki zerwie Sokolica stała się dobrym punktem widokowym. Stoki Sokolicy (oprócz zerwy) porastają lasem i kosodrzewiną. Platformę szczytową, na jakiej znajduje się widokowy punkt wybrukowano kamieniami i ogrodzono.

Sokolica jest najniżej umiejscowionym szczytem w północno-wschodniej części masywu Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim. Wznosi się na wysokość 1367 m. Stoki znajdujące się po wschodniej stronie opadają do Przełęczy Krowiarki. W stronę południowo-zachodnią, po głównym grzbiecie biegnie czerwony szlak w stronę Babiej Góry.

 

szlak turystyczny zielony (Perć Przyrodników): Szkolnikowe Rozstaje - Sokolica. Czas przejścia 0.40 h (powrót 0.30 h)

szlak turystyczny czerwony (Główny Szlak Beskidzki): Krowiarki - Sokolica - Kępa - Gówniak - Diablak (szczyt masywu Babiej Góry). Czas przejścia z Krowiarek na Sokolicę 1 h (powrót 0.30 h)

 

Mapy i przewodniki Zawoja

Beskid Zywiecki Comfort Map
Beskidy. G?ry dla niecierpliwych
Beskid Zywiecki mapa turystyczna 1:50 000
Zawoja Babia G?ra Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


przelecz-krowiarki

Przełęcz Krowiarki

parking-krowiarki

Parking Krowiarki

gowniak

Gówniak

schronisko-na-markowych-szczawinach

Schronisko na Markowych Szczawinach