Strona główna  /  Miejsca  /  Schronisko PTTK Magurka Wilkowicka

Schronisko PTTK Magurka Wilkowicka

Schronisko PTTK Magurka Wilkowicka

 

Schronisko PTTK "Magurka" jak sugeruje nazwa znajduje się na szczycie Magurki Wilkowickiej, w paśmie Beskidu Małego. Do schroniska prowadzi kilka szlaków, a sam węzeł znajduje się na Magurce. Schronisko posiada imię prof. Józefa Grzybowskiego - propagatora turystyki górskiej wśród młodzieży. Obiekt posiada 45 miejsc noclegowych w pokojach 2-6 osobowych. Od 9.00 do 19.00 w schronisku otwarty jest bufet. Można zakupić napoje i słodycze, jak również zjeść gorący posiłek.

 

W 1903 roku wybudowano pierwsze schronisko na Magurce. Założycielem była turystyczna organizacja Beskidenverein - niemiecka organiacja. Później obiekt nazwano - schroniskiem arcyksiężnej Marii Teresy na Górze Józefa. W roku 1908 w sąsiedztwie schroniska powstała stacja meteorologiczna. W 1912 roku wybucha pożar. W rezultacie schronisko doszczętnie spłonęło. Rok później wybudowane zostało schronisko w formie hotelu górskiego z 64 miejscami noclegowymi. W okresie 1972-73 budynek doczekał się całkowitej przebudowy.

Schronisko górskie PTTK NA MAGURCE Magurka Wilkowicka 7 43-365 Wilkowice tel.(033) 817-04-21 e-mail:info@magurka.beskidy.pl

źródło: bb.2betravel.pl
Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


czupel

Czupel

hrobacza-ka

Hrobacza Łąka

sokolwka

Sokołówka

zapora-w-wapienicy-im-ignacego-mocickiego

Zapora w Wapienicy im. Ignacego Mościckiego